Kullanıcı Adı: Şifre:
Haber Enerji


Ana Sayfa / KÜLTÜR-SANAT / Yunus Emre İlköğretim Okulunun Proje Başarısı
Etiketler:
Paylaş

Yunus Emre İlköğretim Okulunun Proje Başarısı Yunus Emre İlköğretim Okulunun Proje Başarısı

Kütahya Yunus Emre İlköğretim Okulunun Proje Başarısı

2011-10-07, 14:40:33 Okunma: 2227 0 yorum

“Uyumsuz Gençlerin Okul Toplumuna Dahil Edilmesi” projesi kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Comenius projesine Kütahya'dan Yunusemre ilköğretim okulunun projesi seçildi.

“Uyumsuz Gençlerin Okul Toplumuna Dahil Edilmesi” projesi kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Comenius Okul Ortaklıkları ile işbirliğine giren Kütahya Yunus Emre İlköğretim Okulundan bazı öğrenci, öğretmen ve idareciler Avrupa’daki okulları ziyaret edecek. Avrupa’daki proje ortakları da Kütahya’ya gelerek bu konu hakkında araştırma ve incelemede bulunacaklar.

Kütahya Yunus Emre İlköğretim Okulu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Comenius Okul Ortaklıkları, programında koordinatör okul olarak yer aldığı “Uyumsuz Gençlerin Okul Toplumuna Dahil Edilmesi” başlıklı projesine başladı. Kütahya Yunus Emre İlköğretim Okulunun da yer aldığı ve iki yıl sürecek olan projede, Polonya, İspanya, Almanya, Romanya, ve Hırvatistan’dan okullar, proje ortağı olarak yer alıyor. Proje kapsamında 10-16 Ekim 2011 tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek ilk ortaklık toplantısına okul öğretmenleri ve idarecilerden oluşan 8 kişilik heyet katılım gerçekleştirecek. Projenin genel amacı hakkında bilgi veren Yunus Emre İlköğretim Okul Müdürü Mustafa Pişkin, “Fonksiyonunu yitirmiş aile çocuklarının, okula ve topluma entegrasyonunu sağlamak. Bu amaca ulaşmak için, iki yıl boyunca okul içerisinde ve dışarıda çeşitli sanatsal ve sportif aktiviteler gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, okulda voleybol, masa tenisi, futbol, badminton, hentbol, halk oyunları, taekwando çalışmaları başlatıldı” dedi.

  Okul Müdürü Pişkin, “Proje kapsamında, okul öğrencilerinden 4 öğrenci ve 20 öğretmen olmak üzere 24 kişi Avrupa’daki ortak okulları ziyaret edecek. Ayrıca ortak okulların öğretmen, idareci ve öğrencileri de bu kapsamda Kütahya’yı ziyaret edecekler” diye konuştu.

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


5 + 7 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Ülkemizde Tiyatro ve Sinema'ya Devlet Yeterli Desteği Sağlıyor mu?
EVET
HAYIR
YENİ ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI
DESTEKLER BÜROKRASİYE TAKILIYOR

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/henerji/domains/haberenerji.net/public_html/moduller/kurlar/dolar.php on line 85


Köşe yazarlarıyla doğabilecek sorunlarda sitemizce hiçbir sorumluluk kabul edilmez.Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Herhangi bir yazının içeriği nedeni ile site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Ayrıca tartışmalardan ve diyaloglardan doğabilecek her türlü olumsuzluktan da sorumlu tutulamaz. Siteye Giren Tüm ŞahıslarYASAL UYARIYI Okumuş ve Kabul Etmiş Sayılır.