Kullanıcı Adı: Şifre:
Haber Enerji


Ana Sayfa / EKONOMİ / Kümaş’ı Ülker Aldı
Etiketler:
Paylaş

Kümaş’ı Ülker Aldı Kümaş’ı Ülker Aldı

Kümaş’ı Ülker Aldı

2012-05-23, 15:16:14 Okunma: 4284 0 yorum

Kobin Madencilik İnşaat Ve Ticaret AŞ,en yüksek teklifi vererek satın aldığı KÜMAŞ’ın İhale Bedeli olan 285 milyon 500 bin dolar bedeli Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu′na ödeyerek hisselerinin yüzde 51’ini Ülker grubuna sattığı bildirildi.

KARDEŞ PAYI Yüzde 51’i

Ülker grubuna ait olan yüzde 49’uda Remzi Gür’ün olan RAMSEY şirketinin ihale bedeli olan 285 milyon doları TMSF’ye odediği kaydedildi. 31 Mayıs’ta yeni sahiblerine devredilmesi beklenen KÜMAŞ’ın, Yüzde 34.07’si Murat Ülker’e ait olan Gözde Girişim’ ve Remzi Gür’ün ortağı olduğu Kobin Madenciliğin bünyesinde kurulan RAMSEY şirketine devredileceği belirtildi.

İHALE 320 MİLYON DOLARLA BAŞLAMIŞTI.

Kobin Madencilik, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun 320 milyon USD muhammen bedelle satışa çıkardığı Kümaş Manyezit Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinde 285 milyon 500 bin USD ile en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanmıştı. Kümaş Kütahya Manyezit İşletmeleri AŞ, demir-çelik, çimento, kireç, cam ve diğer ağır sanayi fırınlarının refrakter ihtiyacını karşılayarak Kütahya ekonomisine ciddi katkılar sağlıyor.

kaynak:Haber Aktuel

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


8 + 6 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Ülkemizde Tiyatro ve Sinema'ya Devlet Yeterli Desteği Sağlıyor mu?
EVET
HAYIR
YENİ ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI
DESTEKLER BÜROKRASİYE TAKILIYOR

Deprecated: Function split() is deprecated in /home/henerji/domains/haberenerji.net/public_html/moduller/kurlar/dolar.php on line 85


Köşe yazarlarıyla doğabilecek sorunlarda sitemizce hiçbir sorumluluk kabul edilmez.Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Herhangi bir yazının içeriği nedeni ile site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Ayrıca tartışmalardan ve diyaloglardan doğabilecek her türlü olumsuzluktan da sorumlu tutulamaz. Siteye Giren Tüm ŞahıslarYASAL UYARIYI Okumuş ve Kabul Etmiş Sayılır.